Psycholog Knurów

Jak znaleźć dobrego psychologa?

Znalezienie dobrego psychologa, który zdiagnozuje chorobę i wprowadzi w życie odpowiednią terapię to podstawowy element każdego procesu leczenia Właściwy psycholog Knurów może mieć bardzo dobry wpływ na życie chorego, a kiepski tylko pogorszy jego stan. Dlatego tak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego specjalisty. Jak więc się za to zabrać?

Podczas wyboru psychologa nie warto kierować się tylko i wyłącznie ceną. Jest to ważne kryterium, ale na pewno nie najważniejsze. Poza tym trzeba pamiętać, że w przypadku leczenia psychologicznego należy się całkowicie poddać specjaliście, wypełniając jego polecenia i zalecenia. To ona zna się na leczeniu stanów depresyjnych i innych schorzeń natury psychologicznej. Wcześniej warto jednak sprawdzić doświadczenie psychologa i jego wykształcenie. Tymczasem okazuje się, że niewielu pacjentów to robi. O właściwych kwalifikacjach świadczy na pewno uzyskanie uprawnień w danej specjalizacji. Poza tym duże znaczenie ma fakt ukończenia szkoły psychoterapii.

Pierwsza wizyta u psychologa powinna mieć formę sprawdzenia – czy pasuje nam jego osobowość i sposób bycia. Na ogół trzeba za nią zapłacić, ale warto, gdyż w przeciwnym razie trudno jest poznać tę drugą osobę. Na pewno warto poszukiwać lekarza otwartego, który posiada dużą wiedzę i chęć współpracy z pacjentem. W tym przypadku obie strony muszą mieć do siebie szacunek i wzajemnie się słuchać. Cała relacja powinna być przyjazna. Trudno jest znaleźć specjalistę, który spełni te wszystkie kryteria, a przy tym posiada stosowne wykształcenie.  Należy więc uzbroić się w cierpliwość, gdyż podczas leczenia psychologicznego lekarz ma kluczowe znaczenie i to od niego w dużej mierze zależy powodzenie stosowanej terapii.

Warto również pamiętać, że dobry psycholog Knurów czy dobry psychoterapeuta to pojęcia w dużej mierze względne. Jednaj osobie może pasować sposób bycia i osobowość danego lekarza, ale nie oznacza to, że przypadnie on do gustu wszystkim innym. Tak naprawdę żadne dyplomy, kursy, certyfikaty czy kwalifikacje nie są gwarancją, że trafiliśmy do dobrego psychologa, chociaż oczywiście są jak najbardziej mile widziane i pomocne podczas podejmowania decyzji.

Coraz więcej osób szuka psychologa przez internet  i oczekuje pomocy udzielanej właśnie w ten sposób. W ten sposób mogą bowiem zachować anonimowość, na której wielu osobom bardzo zależy. Czują się wówczas o wiele bezpieczniej i swobodniej. Poza tym w takiej sytuacji kontakt może odbywać się w zasadzie o dowolnej porze i w dowolnym miejscu.

 

Serdecznie zapraszamy do naszych specjalistów – Psycholog Knurów zaprasza na wizytę w poradni Geneza w Knurowie.